TVK Baltic | Akud ja akulaadijad
Est | Rus | Eng | Lat | Lit
 
Firmast
Akud ja akulaadijad
 
Kaubamärgid
 
Mõisted
 
Rehvid
 
Kummiroomikud
 
Lisaseadmed
Kahvlid ja -pikendused

Kasulik info

Kasutusjuhendid

Kontakt

Pealehekülg / Akud ja akulaadijad
Tõstukiakud

Lahtiste pliiakude näol on tegemist kõige levinud tüüpi akudega. Nende eeliseks on kõrge töökindlus ning korrasoleku kontrollimise lihtsus, puuduseks aga suhteliselt suur hooldustarve.

Pliiaku leiutas prantslane Plante 1860. aastal. Tänapäeval on see suuremõõduliste akutüüpide seas levikult kindel liider.
Aku leiutamisest kuni tänaseni pole selle tööpõhimõte muutunud. Arenenud on tootmise tehnoloogia ning tänu sellele on suurenenud tunduvalt energiatihedus, ehk siis väiksemasse akukasti on võimalik salvestada üha rohkem energiat.

 

 

 

 

 

 

 


Tõstukiakud säilitavad oma töövõime (mahtuvus üle 80% nimimahtuvusest) tavaliselt 3-7 aastat, mis vastab 1000-1500 tühjenemis-laadimistsüklile (kasutustsüklile).
Kasutusaeg sõltub olulisel määral akude kasutusviisist ja hooldusest, laadijate seisukorrast ning töökeskkonna temperatuurist.
Tõstukiakud vajavad laadimist pärast seda, kui nad on loovutanud 35-80% nimimahtuvusest. Praktikas tähendab see üldjuhul igapäevast laadimist.
Tõstukiakusid ei tohiks tühjendada üle 80% nimimahtuvusest (süvatühjendus), kuivõrd see lühendab märkimisväärselt aku tööiga.

Traditsioonilised tõstukiakud eeldavad lisaks laadimisele vee lisamist 5-7 tühjendus-laadimistsükli järel. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab aga valmistada ka täiendatud konstruktsiooni ja spetsiaalse kõrgsageduslaadijaga akusid, kus vee lisamine on  vajalik ligikaudu 200 tühjendus-laadimistsükli järel. Samuti on saadaval geelakud, kus veelisamise vajadus täielikult puudub.

Akudega töötamisel järgige alati kasutusjuhendi nõudeid. Nii saavutate aku maksimaalse eluea.

 

Tagasiside